Гідротехнічний бетон

Грунтова волога, проникаючи всередину приміщень, помітно ускладнює їх експлуатацію. Через вимивання з бетону гідроксиду кальцію виникають корозійні процеси, що веде до втрати експлуатаційних характеристик споруди.

Проблема захисту об’єктів від води вирішується застосуванням гідротехнічного бетону. Його головна особливість – підвищена водонепроникність, яка досягається шляхом додавання до складу бетону спеціальних компонентів.

Бетон має капілярно-пористу структуру. Проникаючи в споруди знизу, грунтова вода кристалізується і гідратується в порах. Солі, що містяться у воді (хлориди, сульфати і гідрокарбонати), збільшуються в обсязі. Це призводить до руйнування матеріалу, пошкодження несучих конструкцій, деформації оздоблювальних покриттів і т.д.

Мігруючи по капілярах стін, грунтові води вимивають водорозчинні солі з будівельних матеріалів, руйнуючи розчин. Капілярно-пориста мережа продовжує розгалужуватися, що призводить до сумного результату – передчасного руйнування конструкції.

Все це призводить до висновку про необхідність ефективних захисних заходів, які будуть забезпечувати довговічність служби, безпеку і надійність експлуатації бетонних споруд.

Експлуатаційні характеристики гідротехнічного бетону

Проблема захисту споруд від агресивної дії води вирішується різними способами, серед яких один з найбільш ефективних – застосування гідротехнічного бетону.

Матеріал є одним з видів важкого бетону і характеризується:

– підвищеною водонепроникністю (у гідротехнічного W10- W12, у звичайного бетону – W6-W8);
– стійкістю проти впливу води;
– морозостійкістю;
– обмеженим виділенням тепла при затвердінні;
– міцністю на стиск і розтяг.

Такі експлуатаційні якості матеріал отримує завдяки спеціальним маркам цементу і особливим добавкам, що вводиться до складу суміші. Грамотно підібрані наповнювачі надають бетону необхідні властивості і максимально заповнюють порожнечі, перешкоджаючи пересуванню вологи.