Бетон у ландшафтному дизайні

Закінчуючи будівельні роботи і будучи впевненим, що по території вашої ділянки вже не міситьмуть автокрани і панельовози, пора починати думати про ландшафтний дизайн.

Ландшафтний дизайн – це комплексний об’єм робіт, направлений на благоустрій, а також створення естетики і гармонії на обмеженій території. Це може бути територія, прилегла до котеджу або будівлі офісу, дача і тому подібне.

Успіх роботи дизайнера в даному випадку полягатиме в зручності розташування і пристрою альпійських гір, штучних водоймищ, фонтанів або водопадів. Все це повинно поєднуватися з озелененням, зовнішнім освітленням, доріжками, альтанкою, містком і іншими «дрібницями», які зрештою і створять атмосферу для відпочинку. Поліпшити психологічне розположення людини в утихомирюючій обстановці домашньої або виробничої ділянки природи допомагає грамотно виконаний ландшафтний дизайн. Доріжки, квітники, красиві дерева і чагарники, висаджені на ділянці, дадуть необхідне спілкування людини з природою.

Ландшафтний дизайн існує тисячоліттями. Легенди розповідають про одне з чудес світу – «Висячі сади Семіраміди». Японський сад каменів і величезна кількість вітчизняних ландшафтних об’єктів заслуговують на велику увагу. Розповідати про те, що для спорудження басейну, фонтанів, прилеглих доріжок потрібний бетон, я думаю, багато не слідує. Велика кількість новітніх технологій в дизайнерських і ландшафтних роботах намагаються обійти цей матеріал.

За пропозицією ландшафтного дизайнера у сусідів замість бетонних доріжок був засипаний пісок. Другий рік їх мук привів до перебудови всіх доріжок. Ви поцікавитеся чому? А причин декілька:

1. Річ у тому, що за ногами пісок потрапляє в будинок. Абсолютно непомітно, але, спочатку лак на паркеті, потім паркет починають від постійної присутності піску втрачати блиск. Цей абразивний матеріал настільки «з’їдає» дубовий паркет біля входу, що він вже підлягає заміні.

2. Діти, які влітку користуються фонтаном і басейном цілими днями, знову таки з ногами, постійно заносять в штучні резервуари пісок, який осідає в сифонах і захисних фільтрах, встановлених на зливі води, що приводить до постійного чищення і того і іншого.

В результаті: по засипаному піску сусіди уклали бетонні доріжки і укріпили їх епоксидним покриттям. Звичайно, епоксидне покриття коштує недешево, але якщо Ваш престиж і попередній досвід вимагає саме високу якість і бездоганний зовнішній вигляд, потрібно вкладати засоби.

Підтримувати благоустрій території котеджу самостійно дуже складно. Але хороший садівник зможе утримувати ділянку в порядку. Вам необхідний фахівець, який, хай один або двічі в тиждень, але постійно упорядковуватиме, підрізуватиме, підсаджуватиме, поливатиме і стежитиме за здоров’ям Ваших зелених вихованців. Підтримка штучних водоймищ теж не проста справа, але фахівець без особливих зусиль впорається з цією роботою. Він зробить тріщини в бетоні невидимими, а при необхідності, укріпить їх полімерним покриттям, яке стійко переносить всі знегоди природи. Бетонні бордюри, кам’яні гори в басейні або у фонтану, теж вимагають уваги. Очищення каменя і бетону від водоростей, що наросли за літо, можливі пошкодження бетонних в’язок кореневищами екзотичних кольорів – вся ця справа легко виправна. А досвід перших років утримання і догляду за присадибною ділянкою, допоможуть знайти способи укріпити механічні, бетонні споруди, і, при необхідності підсилити їх.

Ландшафтний дизайн – це мистецтво. Всі витвори мистецтва вимагають догляду за ними. Але, відпочинок, краса природи, необхідне зволоження повітря, екологічна чистота, Вам і вашій сім’ї принесуть щоденний години радості, коли ви будете разом у створеному «Райському куточку».


Теґи: